ÖNEMLİ- DUYURU- KAYIT SÜRESİ UZATILDI(Değerli Girişimcilerimiz;

 KUSİP Portal Kaydı Bakanlıkça zorunlu tutulmuş olup 10 ARALIK 2017 Tarihine kadar süre verilmişti. 

Bu süre içinde kaydını yapamayanlar için son gün 13 ARALIK 2017 Olarak değiştirilmiştir. Hala kaydını yapmamış firmalarımızın ivedilik ile kayıtlarını yapmaları gerekmektedir. )

Değerli Girişimcilerimiz;

10. Kalkınma Planı, 64. Hükumete eylem planı ve diğer eylem planları kapsamında; sanayinin, kamunun ve üniversitelerin altyapı ve insan kaynağı imkânlarının yer alacağı ve işbirliği fırsatlarının sunulacağı, kamu, üniversite, sanayi kuruluşları, girişimciler ve yatırımcılar arasında işbirliği ve etkileşimin sağlanacağı bir portal hazırlanması görevi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına verilmiştir.

Bu kapsamda; Bakanlıkça uygun görülerek 2015-2017 yılı yatırım programında 2015K120830 kodu ile yer alan "Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Portalı" (KÜSİP) projesi, 2017 yılı başında tamamlanarak http://www.kusip.gov.tr web adresi üzerinden kullanıma açılmıştır.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızın www.kusip.gov.tr adresinde bulunan portala kaydının yapılması zorunlu tutulmuştur. 

Bu nedenle 10/12/2017 tarihine kadar www.kusip.gov.tr kaydınızı yapmanız önem arz etmektedir. Kaydını yapan firmalarımız işlemi tamamladıktan sonra atap@atap.com.tr adresine kaydını gerçekleştirdiğine dair bilgilendirme maili atmasını rica ederiz. 


Ali İhsan KARAMANLI

ATAP A.Ş. Genel Müdürü

NOT: 

Portala kaydınızı yaparken maksimim 200 kb büyüklüğünde PNG formatında Firma logosu ile en fazla 600 kb büyüklüğünde görsellerinizi eğer varsa ürünlerinizin görsellerini KÜSİP’e eklemenizi,   kayıtlanma ve diğer işlemler konusunda ihtiyaç duyulması halinde KÜSİP hakkında sayfasında bulunan kullanım  kitapçıklarından ve yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarından istifade edilmesi; eğer daha fazla desteğe ihtiyaç duyulur ise KÜSİP Destek Ekibinden ( 0 312 201 53 23- 0 312 201 53 49) telefon ile yardım alınarak kayıt işlemlerinin yukarıda anılan tarihe kadar tamamlanması hususunda gereğini rica ederiz.