Fransa Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve Işbirliği Müsteşarlığı ve Fransa Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarlığı ETGB Ziyareti14 Mayıs 2018 Pazartesi günü, Ankara’nın Fransa Büyükelçiliği  Kültür Müsteşarlığı,  Ekonomi Müsteşarlığı'ından oluşan heyet Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ni ziyaret etti. 

Bölgemizi ziyarete gelen heyette Eric Soulier, Fransa Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve Işbirliği Müsteşarı, Sébastien de Courtois, Ankara Fransız Kültür Merkezi Müdürü, Özlem Gül, Ankara Fransız Kültür Merkezi, Kültür Etkinlikleri Sorumlusu ve Jules Portes, Fransa Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşar Yardımcısının, yer aldığı toplantının ana konusu "Sürdürülebilir şehir” başlığı altında "çöp ve atıklar, hava kalitesi, enerji verimliliği ve akıllı şehir" oldu.

Heyet; 2018 yılı içerisinde, Fransa’dan gelecek uzmanların katılımlarıyla, Eskişehir Belediyesi ve Fransa Büyükelçiliği ortak organizasyonu ile “ bir konferans düzenleme, Fransız uzmanların projelerimize yapabilecekleri katkılar konularını ele alma, Sürdürülebilir şehir ile ilgili projelerimiz hakkında bilgi almak amacıyla ETGB'yi ziyaret ettiğini ifade etti.  

Bölgemizde faaliyet gösteren FAYDAM Elektronik Gereçler San. Tic. Ltd. Şti.-  BITNET Bilişim Hiz. Ltd. Şti. - ÇözümTR Bilgi Sistemleri Elektronik Arge Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd. Şti  ve PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi ile görüşüldü. Firmalarımızla ve projeleri ile yakından ilgilenen heyet Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile de yakından ilgilendi.