ATAP A.Ş. ve AMAZON Web Service İş BirliğiATAP A.Ş.  ve AMAZON Web Service İş Birliği

Amazon Web Service ile yaptığımız iş birliği sonucu aşağıdaki koşulları sağlayan firmalarımız AWS ürünlerinden $10k/2 yil kullanim,  $1.5k/1 yil business support (teknik destek) kredilerini içeren Activate kredi paketini kullanabilecekler (sadece Startup`lar basvurabilecekler).

Bu servisleri kullanacak firmaların,

  • Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet göstermesi
  • 10 yaşını geçmemiş olmaları
  • Startup olmaları (privately owned)
  • Daha önceden aynı miktar Activate kredisi almamış olmaları

şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

İlk defa AWS account`u açacak olanların gmail-hotmail gibi email adresleri ile değil, şirket email adresleri ile hesap açmaları gerekmektedir. Aksi durumda Amazon tarafında kredi başvurularında karışıklık olabileceği belirtilmiştir.

Activate`e başvuru yaptıktan sonra, Amazon tarafından uygunluğu görülen Startup`larımıza  Amazon ekipleri tek tek ulaşarak teknik destek sağlayacaklardır.

ATAP organization ID’si  kullanılarak https://aws.amazon.com/activate/portfolio-signup `deki form üzerinden başvuru yapılabilecektir.

Amazon ve ATAP A.Ş. tarafından yukarıda belirtilen kriterleri sağlayan ve başvurularını yapan Start-Up ların hesapları açılacaktır. Ardından 3-4 gün içinde Startup`larin hesaplarına krediler Amazon tarafından yatırılmış olup, o ayın başından itibaren tüm kullanımları kapsamaya başlayacaktır. Süre ya da miktar bittiğinde (hangisi önce biterse), tanımlanmış paket bitmiş olacaktır. Bu paketlerin kullanımı sonrası üst paketlere ilişkin taleplere göre çalışmalar yapılacaktır