"Buluşlar Korona'ya Karşı" Uluslararası Çevrimiçi YarışmaDeğerli Girişmcilerimiz;

 COVID-19'a karşı somut çözümler bulan veya bulmaya çalışan mucitleri, yenilikçileri, araştırmacıları onurlandırmak ve daha fazla teşvik etmek için, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu / IFIA ile birlikte “Inventions VS Corona” adlı online yarışma hayata geçirilmiştir. Şu an için 120'den fazla ülkede yayında olan yarışma ülkemiz koordinasyonunda ilerlemektedir.

Yarışmaya katılım tamamıyla ücretsiz olup, dereceye girenler çeşitli sertifikalar ve ödüller ile onurlandırılacaktır. Bu kazanımların yanı sıra tüm projeler IFIA'nın dünya çapındaki ağı sayesinde küresel pazara ulaşabilecektir. IFIA, Birleşmiş Milletler nezdinde mucitleri, yenilikçileri ve araştırmacıları destekleme konusunda resmi olarak özel danışmanlık verebilen uluslararası kuruluştur ve mucitler bu yarışma sırasında Coronavirüs ile ilgili destek ve fonlardan faydalanma imkanına da sahip olabilecektir. Geçerli olan fonlar etkinlik web sayfasında yer almaktadır.

Başvurular 15 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında alınacak olup, sonuçlar uluslararası jüri kurulunun değerlendirmeleri sonucunda 01 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Başvurular ve diğer tüm bilgiler http://www.istanbul-inventions.org/en/41336/Inventions-VS-Corona-Contest linkinde yer almaktadır, 

Bilgilerinize sunarız;

Instagram: @inventionsvscorona

Twitter: @InventionsVs

ATAP A.Ş.