ESO Avrupa Birliği RehberiDeğerli Girişimcilerimiz,

Aşağıda Eskişehir Sanayi Odasının bilgilerini paylaştığı bir dizi eğitim ve bilgilendirme etkinliğine ilişkin linkler bilgilerinize sunulmaktadır. İlginizi çeken etkinliklere kayıt olabileceğinizi hatırlatır, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

ATAP A.Ş.


AVRUPA BİRLİĞİ BÜLTENİ / 08.02.2021

Bildirim Detayı

Sayın Üyemiz,

Eskişehir Sanayi Odası, TOBB, TÜBİTAK, Avrupa Birliği, TİM, ve İMMİB gibi kurumlar tarafından çeşitli alanlarda firmalarımızı yakından ilgilendiren destekler ve proje çağrıları yayınlanıştır. Söz konusu alanlarda çalışmalar gerçekleştirmek, proje çağrılarına katılmak ve raporları takip etmek isteyen Üyelerimiz için hazırladığımız “AVRUPA BİRLİĞİ BÜLTENİ” ni dikkatlerinize sunarız.

Saygılarımızla

İsmail ÖZTÜRK

Genel Sekreter Yardımcısı

TİCARET MÜŞAVİRLİKLERİMİZ BİLDİRİYOR

Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde bulunan Ticaret Müşavirliklerimiz ve Ticaret Ateşelerimiz tarafından periyodik olarak hazırlanan güncel gelişmeleri, talepleri ve işbirliği teklifleri Eskişehir Sanayi Odası tarafından derlenerek dikkatlerinize sunulmaktadır. Detaylar BURADA yer almaktadır.

ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ KURMA FIRSATI

8-19 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Processes4Planet Ufuk Avrupa Proje Pazarı Etkinliği kimya, metal, çelik gibi birçok farklı sektörü bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Etkinlik, Ufuk Avrupa Çalışma Programı ile ilgili son gelişmeleri öğrenmek ve gelecek çağrılarda işbirliği yapmak isteyenlere bir fırsat niteliğindedir. Katılımcılar 11-19 Şubat tarihlerinde ise, B2Match Platformu üzerinden ikili toplantılar yapabilecektir. Çevrimiçi olarak gerçekleşecek bu etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için TIKLAYINIZ.

UFUK AVRUPA BİLGİ GÜNÜ’NE DAVETLİSİNİZ

18 Şubat 2021 tarihinde TÜBİTAK işbirliği ile Genel Sekreterliğimiz ev sahipliğinde, çevrimiçi Ufuk Avrupa Bilgi Günü düzenlenecektir. Etkinlik kapsamında Avrupa'nın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı hakkında, doğrudan Ulusal İrtibat Noktaları tarafından bilgi aktarılacaktır. 10:00-12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, katılımcıların soruları da ayrıca yanıtlanacaktır. Etkinlik hakkında bilgi ve kayıt BURADA yer almaktadır.

AR-GE PROJELERİ DESTEK ÇAĞRISI YAYINLANDI

TÜBİTAK tarafından sanayi kuruluşları arasındaki iş birliklerini arttırmayı hedefleyen Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı yayınlandı. Çağrı ile hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip çıktıları olan Ar-Ge projeleri desteklenecektir. 2.500.000 TL’ye kadar desteklenecek projeler için konu ve sektör sınırlaması bulunmamaktadır. Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2021 olan çağrının detayları için TIKLAYINIZ.

SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANS FORUMU

SKD Türkiye (İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği) tarafından her yıl düzenlenen Sürdürülebilir Finans Forumu bu yıl çevrimiçi olarak "Yeşil Dönüşüm ve Türkiye’ye Etkileri" temasıyla gerçekleştirilecektir. Forum kapsamında Yeşil Mutabakat ve Türkiye’nin Yeşil Mutabakat'tan alacağı payın nasıl artırılabileceği konusu ele alınacaktır. Etkinlikte ayrıca Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliği ile Türkiye’nin Düşük Karbonlu ve Döngüsel Ekonomi Odaklı Dönüşümü Çağrısı’nın lansmanını da yapılacaktır. 23 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek bu etkinliğe kayıt için TIKLAYINIZ. Detaylı program bilgisi ise BURADA yer almaktadır.