ETGB Portal Değişikliği Bildirimi
Değerli Girişimcilerimiz,

Geçtiğimiz yıl çeşitli çalışmalar neticesinde, sizlerin ATAP A.Ş.’den en önce gelen taleplerinizden birisinin evrak yükü ve bürokrasinin azaltılması yönünde olduğu tespit edilmiştir.

Bu sebeple, Yönetim Kurulumuzun aldığı tedbirlerin ilki 2022 ile başlayacak olan teknopark yönetim sistemi olarak kullandığımız portallarımızı teke indirmek ve sonrasında evrak yükünü azaltmak amacı ile elektronik imzaya geçmektir.

Böylelikle; personel bildirim formları ve proje başvuruları gibi teknoparka ilişkin verilerinizin tek portal üzerinden online olarak girişi yapılmış olacaktır. 3 Ocak 2022 Pazartesi tarihi itibari ile altyapı çalışmalarının başlamış olduğu bu geçiş sürecini en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmek için sizler ile iş birliği içerisinde olmamız gerekecektir.

Kullanacağımız yeni portal; bakanlık portalı formatında olacak olup tüm veriler sadece bu portal üzerinden yalnızca bir kere girilecek, her türlü bakanlık raporu bu sistem üzerinden sağlanabilecektir. Elektronik imza kullanımı ile de evrakların çıktılarının alınması ve elden teslim zorunluluğu ortadan kalkacaktır.

Şubat ayına kadar entegrasyonun tamamlanması planlandığı için, firmanızın bakanlık portalındaki tüm verilerinin firma yetkililerince 14 Ocak 2022 Cuma saat 18:00’a kadar güncellenmesi gerekmektedir. Bundan sonra entegrasyonun aşamaları takvim olarak sizlere bildirilecek ve yeni portalımıza geçişten önce firma tarafından kullanıcı eğitimleri verilecektir.

Geçiş süresince iki portal kullanımına da devam edilecektir.

Resmi yazımız ektedir.

Yeni teknopark yönetim sistemimizin hayırlı olmasını diler, geçiş sürecinde sizlere her türlü desteği vereceğimizi hatırlatırız.

Saygılarımızla,