İnsan Kaynakları YönetimiEskişehir Sanayi Odası ve İzgören Akademi işbirliği ile düzenlenen "İnsan Kaynakları Yönetimi” konulu eğitim 16-17 Aralık 2015 tarihinde 09.30-16.30 saatleri arasında Eskişehir Sanayi Odasında gerçekleştirilecektir.

Eğitim ÜCRETSİZ olup, Gaye Önsel tarafından verilecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin ONLINE KAYIT FORMUNU doldurmaları gerekmektedir.

EĞİTİMİN AMACI

İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yer alan profesyonellere ve kariyer yapmak isteyenlere yönelik olarak hazırlanmış bu eğitim programı ile katılımcılar, insan kaynaklarının her fonksiyonunu uygulamalı olarak deneyimleme şansına sahip olacaktır.

PROGRAM AKIŞI

1. Gün

Sabah (09.30 – 12.30)

İş Analizi Nasıl Yapılır?

Görev Tanımları Nasıl Yazılır?

Nitelik ve Yetkinlik Nedir?

Grup Uygulaması

 

Öğlen (13.30 – 16.30)

İş Görüşmesi Çeşitleri / Teknikleri

Etkin Soru Sorma

Yetkinlik Bazlı Mülakat

Mülakat Hataları

Örnek Video

2. Gün

Sabah (09.30 – 12.30)

Performans Yönetimi Ne İşe Yarar?

Performans Yönetimi Sonuçları

Hedef ve Yetkinlik Bazlı Değerlendirme

Öğlen (13.30 – 16.30)

Eğitim Yönetimi

Eğitim İhtiyaç Analizi

Eğitim Planlaması

Grup Uygulaması

EĞİTİMCİ

Gaye Önsel, lisans eğitimini Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde, yüksek lisansını Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlığı programında tamamladı. Projesini “Yetkinlik Bazlı İşe Alım “konusunda yürütmüştür.

İlk iş hayatına telekomünikasyon sektöründe insan kaynakları sorumlusu olarak başlamış, satış grubuna ait seçme yerleştirme ve eğitim-geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi görevlerini üstlenmiştir. 2005 yılında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde Organizasyon Sistem Geliştirme Birimi’nde başlayarak iş değerleme ve performans yönetimi çalışmalarında yer almış, ardından İşe Alım Birimi’nde İşe Alım ve İç İletişim Uzmanı olarak devam etmiştir. 2009 yılına kadar yürüttüğü bu görevde kan hizmetleri, mineralli su, çadır üretim işletmeleri, gayrimenkul işletmeleri, toplumsal hizmetler (afet), tıp merkezleri sektörleri ile genel müdürlüğe ait insan kaynakları, mali işler, lojistik, bilgi teknolojileri, uluslararası ilişkiler, basın, stratejik yönetim, eğitim, hukuk, arşiv ve kontrolörlük birimlerine ait seçme yerleştirme faaliyetlerini yürütmüştür.

İşe alım sürecinde kullanılan değerlendirme merkezi uygulama araçlarının geliştirilmesi ve uygulanması, oryantasyon programının geliştirilmesi ve uygulanması, kurum içi İK sorumlularına eğitimlerin verilmesi, iç iletişim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi çalışmalarında yer almıştır. 2009 yılı Nisan ayında İngiltere Cambridge’de dil eğitimi programına katılarak kariyerine bir süre ara vermiştir.

2011 – 2014 yılları arasında inşaat sektöründe yer alarak mühendislik pozisyonlarına yönelik yurtiçi ve yurtdışı seçme yerleştirme, süreç performans yönetimi, yetenek yönetimi, eğitim planlama ve yönetimi, sistem geliştirme ve uygulama faaliyetlerini yürüttü. İzgören Akademi bünyesine eğitmen olarak 2011 yılında katılmış ve 2014 itibariyle de İzgören Akademi’de İnsan Kaynakları Yöneticiliğine başlamıştır.

Halen, insan kaynakları yönetimi alanına ilişkin Mülakat Teknikleri, Performans Yönetimi, Yetenek Yönetimi, Ücret Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Geri Bildirim Vermenin Sırları konularına ek olarak üniversite öğrencilerine yönelik İş Arama Becerilerine İlişkin eğitim ve seminerler vermektedir. “İş Görüşmesine Hazır mısınız” isimli uzaktan eğitim programı bulunmaktadır. Yenibiriş, kuraldışı dergi ve İzgören blog yazarlarındandır.

Online Kayıt İçin:

http://www.eso.org.tr/index.php?page=email/index&id=3&title=%DDnsan%20Kaynaklar%FD%20Y%F6netimi