KOSGEB Yeni Destek Programları Bilgilendirme ToplantısıSayın Girişimcilerimiz,

KOSGEB İl Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayıi Odası iş birliğiyle, KOSGEB’in yeni destek programlarından olan “KOSGEB KOBİ TEKNOYATIRIM DESTEK PROGRAMI” ve  “KOSGEB STRATEJİK ÜRÜN DESTEK PROGRAMI” hakkındaki üyelerimizi bilgilendirme toplantısı 25 Aralık 2017 Pazartesi günü 14.00-16.30 saatleri arasında ESO Meclis Salonunda yapılacaktır.

Yeni uygulamaya konulan destek programlarının içeriği şu şekildedir;

•KOSGEB KOBİ TEKNOYATIRIM DESTEK PROGRAMI: Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün/ürünleri ticarileştirmek, ülke ekonomisine katma değer oluşturmak, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesidir. Destek Üst Limiti: 5.000.000 TL.

•KOSGEB STRATEJİK ÜRÜN DESTEK PROGRAMI: KOBİ’lerin, teknolojik üretim yeteneklerini geliştirerek ithalatı yüksek olan stratejik ürünlerin yerlileştirilmesi, Kalkınma Planları, Hükümet Programları ve Yıllık Programlar çerçevesinde belirlenen yerli ve milli ürünlerin üretilmesi ve üretimde daha yüksek oranda yerli girdi kullanımı ile cari açığın azaltılmasına katkıda bulunacak yatırımlarının desteklenmesidir. Destek Üst Limiti: 5.000.000 TL.

Bilgilendirme toplantısında KOSGEB Başkanlığından gelecek, Daire Başkanı ve uzmanlar yeni destekler hakkında katılımcılara detaylı bilgiler sunacaklardır.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen firma yetkili ve temsilcilerinin, aşağıdaki kayıt linkine girerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla