ÖNEMLİ Covid-19 Salgın Riski Tedbirleri Kapsamında TGB'lerde Muafiyet ve Teşvik UygulamasıDeğerli girişimcilerimiz;

Bakanlığımızca dün akşam yapılan basın açıklamasının ardından bu sabah "Covid-19 Salgın Riski Tedbirleri Kapsamında TGB'lerde Muafiyet ve Teşvik Uygulaması" ile ilgili tarafımıza bir mail gönderilmiştir. Mailde " Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde teknoloji geliştirme bölgelerinde (TGB) faaliyet gösteren şirketler ile Ar-Ge ve tasarım merkezlerine sahip işletmelerin, muafiyetler ve teşviklerden yararlanabilmeleri için faaliyetlerini söz konusu alanlarda fiziki olarak gerçekleştirmeleri zorunludur.

Covid-19 salgın riski tedbirleri kapsamında ilgili mevzuat ve teşviklerden sorumlu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ortak bir karar alınmıştır.

Bu karar neticesinde; Teknopark şirketleriyle Ar-Ge ve tasarım merkezleri, evinden çalışmalarını uygun gördükleri personel sayılarını aylık olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bildirerek, muafiyet ve teşviklerden 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili çalışmalar başlatılmış olup,  gün içerisinde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır." denilmektedir.

Konu ile ilgili bilgilendirme yapıldığında sizlerle paylaşacağımızı bildirir,

İyi çalışmalar dileriz. 

Saygılarımla;

ATAP A.Ş.