HATIRLATMA/ÖNEMLİ/ HİSER BAŞVURUSU Hk.Değerli Girişimcilerimiz;

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve ETGB Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ATAP) iş birliği ile yeniden şekillenen Eskişehir İnovasyon, Yazılım Ve Ar-Ge Kümelenmesi (ESİYAK) projesi, Ticaret Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda tekrar düzenlenmiştir.

Bilişim ve Yazılım sektörü için Kümelenme ve İhracat odaklı hazırlanan projeye ait genel bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

Projeye  katılmak için ekte yer alan güncel  tarihli Katılımcı Talep Yazısı EK-22C -.docx doldurarak ıslak imzalı  halini Eskişehir  Ticaret Odası veya Anadolu  Teknoloji Araştırma Parkı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ATAP)’nin Uluslararası İlişkiler Birimlerine 20 Kasım 2019 Çarşamba saat 17.00’ye kadar ulaştırabilirsiniz.


Proje Hakkında Genel Bilgi:

 

Proje Sunulacak  Kurum        : T.C. Ticaret Bakanlığı

Mevzuat                                     :2015/8 sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” ile “Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Arttırılması Projesi Desteği (HİSER)

Proje İsim                                  :  Eskişehir İnovasyon, Yazılım Ve Ar-Ge Kümelenmesi (ESİYAK)

Proje Amaç                               : Bilişim ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren firmalara uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesi 

 

Proje Faaliyetleri                   : Söz  konusu proje kapsamında yürütülecek faaliyetler önceden belirlenmemiştir. Öncelikle katılımcı işletmelere ihtiyaç analizi yapılacak ve işletmelerin gelişime açık olduğu, geliştirmek istediği ve alanında iyi olduğu konular tespit edilerek belirlenecektir. Stratejimiz;

İhtiyaç Analizi

Ortak vizyona ve stratejik hedeflere ulaşmak için eğitim ve danışmanlık hizmet kalemleri

Yurtdışı ve yurtiçi pazarlama faaliyetleri

Proje Süresi                           :  Maksimum 3 yıl olup, ihtiyaç analizi tamamlandıktan hemen sonra hazırlanan iş planı doğrultusunda faaliyetlerine başlayacaktır.

Bütçe:                                     : Proje kapsamında faaliyetlere ilişkin maliyetlerin  %75’i Ticaret Bakanlığı destek kapsamında değerlendirilecek olup, ön finansmanı ETO ve ATAP tarafından karşılanacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Gökhan    Çobansoy 
Eskişehir Ticaret Odası
Uluslararası İlişkiler Birimi
0222 222 26 26 -220 Dh
Özge Uysal 
Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ATAP)
Uluslararası İlişkiler Birimi
0222 236 21 18
 

PROJE HAKKINDA SIK SORULAN SORULARA ULAŞMAK SIK SORULAN SORULAR.docx

PROJE UYGULAMA MEVZUATINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ. (https://www.ticaret.gov.tr/hizmet-ticareti/doviz-kazandirici-hizmet-ticareti/destek-mevzuati-icerik/genel-destek-mevzuati/doviz-kazandirici-hizmet-ticareti-destegi)