Türkiye İnovasyon HaftasıArçelik, TEB, Sabancı Holding,  THY ve Turkcell’in sponsorluğunda; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ekonomi Bakanlığının desteği ile, Türkiye İnovasyon Haftasının dördüncüsü 3-4-5- Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde Gerçekleştirildi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na partner ülke olarak Hollanda katkı verdi. 50 bin’i aşkın katılımcının takip ettiği etkinlik, bu yıl en yoğun katılımın gerçekleştiği yıl oldu. Etkinliğin son günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomi Bakanı Mustafa Eltaş’ın da katıldığı toplantı da İnovalig projesi kapsamında Türkiye İnovasyon Şampiyonları da ödüllerini aldı.

5 ayrı dalda verilen ödüllerin birincileri;

“İnovasyon Stratejisi” kategorisinde; KORDS GLOBAL

“İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” Kategorisinde; İETT

“İnovasyon Döngüsü” kategorisinde; SBGM

“ İnovasyon Kaynakları” kategorisinde; MİR AR-GE

“İnovasyon Sonuçları” kategorisinde; TEKLAS ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldılar.

Türkiye’nin en İnovatif Şirketleri

Ekonomi Bakanı Elitaş ve TİM Başkanı Büyükekşi tarafından verilen ödülleri; Ar-Ge İnovasyon Liderliği ve Patent kategorisinde, Arçelik; Kurumsal Girişimcilik Ödülünü Sabancı Holding; Teknoloji Markalarını Geliştirmede, Turkcell; En Yenilikçi Kobi ve Girişimcilik Bankacılığı Ödülü,TEB’e; Marka Bilinirliği Ödülü, THY’ye; Markalaşmada Liderlik Ödülü, Ege Seramik’e; Faydalı Model Ödülü, ASELSAN’a; En Fazla Ar-Ge Katkı Ödülü, Süleyman Demirel Üniversitesi’ne; En Fazla Tasarım Katkı Ödülü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversi,tesi’ne verildi.